کتاب‌:
مامان و معنی زندگی

نویسنده: اروین د.یالوم
مترجم: سپیده حبیب
موضوع: داستان‌های روان‌درمانی (آمریکایی)

انتشارات: قطره

این کتاب شامل شش داستان با موضوع روان‌درمانی است. چهار داستان اول، برگرفته از تجربیات نویسنده است و دو داستان آخر غیرواقعی هستند. محوریت داستان‌های این کتاب هم مانند بیشتر نوشته‌های یالوم، مرگ و سوگواری» است و یافته‌های ارزشمند نویسنده را در زمینه‌ی بازگرداندن بیماران خود به زندگی، منعکس می‌کند.

گزیده‌ای از داستان همنشینی با پائولا»:
یک‌بار دیگر مرا در موقعیتی قرار داده بود که باید میان اعتقادات نیرومند او و اعتقادات نیرومند خودم یکی را انتخاب می‌کردم. بیش از هر چیز، نمی‌خواستم گمان کند دارم طردش می‌کنم. با وجود این چطور می‌توانستم در کنارش بمانم؟
گیر افتاده بودم. بالاخره بعد از این همه سال، پائولا درخواست صریحی از من کرده بود. فقط یک راه برای پاسخ وجود داشت: او را فردی بسیار پریشان فرض کنم و درمانش کنم. درمان» به مفهوم نادرست و کاذبش، به مفهوم رام و مهار کردن». این چیزی بود که همیشه در مورد پائولا -و در مورد هر کس دیگری- از آن اجتناب می‌کردم، چون مهار» یک فرد، به معنی ارتباط برقرار کردن با او مانند یک شیء است و بنابراین، نقطه‌ی مقابلِ بودن در کنار اوست.

مرد داستان فروش

دلتنگی های نقاش خیابان چهل و هشتم (نه داستان)

مامان و معنی زندگی

داستان ,یک ,معنی ,کتاب ,اعتقادات ,مورد ,است و ,اعتقادات نیرومند ,در مورد ,بود که ,و معنی

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

.:: Official Fan Website ZedbaziBand ::. سکسکه مُحَلّی ... دنیای فایل های علمی انجمن دبیران ادبیات قروه kebriai دانلود آهنگ جدید مطالب اینترنتی frektalsbz